• SATURDAY FIRST XI

    SATURDAY 1st Xl

    Captain: Ben Price 07809 569737

    Date

    8-Apr
    15-Apr
    22-Apr
    29-Apr

    6-May
    13-May
    20-May
    27-May

    3-Jun
    10-Jun
    17-Jun
    24-Jun

    1-Jul
    8-Jul
    15-Jul
    22-Jul
    29-Jul

    5-Aug
    12-Aug
    19-Aug
    26-Aug

    2-Sep
    9-Sep
    16-Sep
    23-Sep
    30-Sep

    7-Oct

    Opponents


    The Mote (F)
    Club Day (F)
    Sandwich Town (F)

    Beckenham
    Bexley
    Hartley Country Club
    Blackheath

    Tunbridge Wells
    Holmesdale
    Sevenoaks Vine
    Lordswood

    Sandwich Town
    Beckenham
    Bexley
    Hartley Country Club
    Blackheath

    Tunbridge Wells
    Holmesdale
    Sevenoaks Vine
    Lordswood

    Sandwich Town

    Stone-in-Oxney (F)
    Gullivers PG Lacey Trophy (F)
    East Sussex League X1 (F)

    Venue


    A
    H
    H

    A
    H
    A
    H

    H
    A
    A
    H

    A
    H
    A
    H
    A

    A
    H
    H
    A

    H

    H
    H
    H

    Time


    1:00
    tba
    tba

    12:00
    12:00
    12:00
    12:00

    12:00
    12:00
    12:00
    12:00

    12:00
    12:00
    12:00
    12:00
    12:00

    12:00
    12:00
    12:00
    12:00

    12:00

    12:00
    12:30
    12:00

    Results

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………

    All matches are Shepherd Neame Kent League
    Premier Division (1st Xl)
    Except (F) denotes friendly match

  • SATURDAY 2nd XI

    SATURDAY 2nd Xl

    Captain: Tim Russell 07789 722702

    Date

    8-Apr
    15-Apr
    22-Apr
    29-Apr

    6-May
    13-May
    20-May
    27-May

    3-Jun
    10-Jun
    17-Jun
    24-Jun

    1-Jul
    8-Jul
    15-Jul
    22-Jul
    29-Jul

    5-Aug
    12-Aug
    19-Aug
    26-Aug

    2-Sep
    9-Sep
    16-Sep
    23-Sep
    30-Sep

    7-Oct

    Opponents



    Club Day (F)
    Sandwich Town (F)

    Beckenham
    Bexley
    Hartley Country Club
    Dartford

    Tunbridge Wells
    Folkestone
    Sevenoaks Vine
    Whitstable

    Sandwich Town
    Beckenham
    Bexley
    Hartley Country Club
    Dartford

    Tunbridge Wells
    Folkestone
    Sevenoaks Vine
    Whitstable

    Sandwich Town



    Venue



    H
    A

    H
    A
    H
    A

    A
    H
    H
    A

    H
    A
    H
    A
    H

    H
    A
    A
    H

    A



    Time




    tba

    12:00
    12:00
    12:00
    12:00

    12:00
    12:00
    12:00
    12:00

    12:00
    12:00
    12:00
    12:00
    12:00

    12:00
    12:00
    12:00
    12:00

    12:00



    Results

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………

    All matches are Shepherd Neame Kent League
    Premier Division (2nd Xl)
    Except (F) denotes friendly match

  • SATURDAY 3rd XI

    SATURDAY 3rd Xl

    Captain: Daryl Carter 07970 747244

    Date

    8-Apr
    15-Apr
    22-Apr
    29-Apr

    6-May
    13-May
    20-May
    27-May

    3-Jun
    10-Jun
    17-Jun
    24-Jun

    1-Jul
    8-Jul
    15-Jul
    22-Jul
    29-Jul

    5-Aug
    12-Aug
    19-Aug
    26-Aug

    2-Sep
    9-Sep
    16-Sep
    23-Sep
    30-Sep

    7-Oct

    Opponents




    Stone-in-Oxney (F)
    Ashford Town 3rd XI
    Exiles @ Stelling Minnis
    Grasmere Park

    Littlebourne 3rd XI
    Nelson 2nd XI
    Ash 2nd XI
    Nonington 3rd XI

    Boughton & Eastwell 2nd XI
    Egerton (F)
    Ashford Town 3rd XI
    Exiles @ Stelling Minnis
    Grasmere Park

    Littlebourne 3rd XI
    Nelson 2nd XI
    Ash 2nd XI
    Nonington 3rd XI

    Boughton & Eastwell 2nd XI



    Venue




    A
    H
    A
    H

    A
    H
    H
    A

    H
    A
    A
    H
    A

    H
    A
    A
    H

    A



    Time




    2:00
    1:30
    1:30
    1:30

    1:30
    1:30
    1:30
    1:30

    1:30
    2:00
    1:30
    1:30
    1:30

    1:30
    1:30
    1:00
    1:00

    1:00



    Results

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………

    All matches are Kent Regional Cricket League
    Division 1C – East
    Except (F) denotes friendly match

  • STONE IN OXNEY SATURDAY XI

    Stone in Oxney Saturday XI

    Captain: Fergus Elias 07769 316771

    Date

    8-Apr
    15-Apr
    22-Apr
    29-Apr

    6-May
    13-May
    20-May
    27-May

    3-Jun
    10-Jun
    17-Jun
    24-Jun

    1-Jul
    8-Jul
    15-Jul
    22-Jul
    29-Jul

    5-Aug
    12-Aug
    19-Aug
    26-Aug

    2-Sep
    9-Sep
    16-Sep
    23-Sep
    30-Sep

    7-Oct

    Opponents



    RASRA Eagles
    Bilsington

    Tenterden 3rd XI
    Gills Green
    Smallhythe
    Teston

    Whitstable Labour Club
    No Game
    Elham Valley
    No Game

    Horsmonden
    Presidents Day
    No Game – Village Fete
    Selling
    Marwood Electrical Ltd

    Smallhythe
    Gills Green
    Selling
    Great Chart

    Gravesend
    Staplehurst
    Tenterden 3rd XI
    Rusthall
    Bilsington

    Venue



    H
    H

    H
    A
    H
    A

    H

    A

    A


    A

    A
    H
    H
    A

    H
    A
    A
    A
    H

    Time



    1:30
    1:00

    2:00
    2:00
    2:00
    2:00

    2:00

    2:00

    2:00


    2:00

    2:00
    2:00
    2:00
    2:00

    2:00
    1:00
    12:00
    1:00
    1:00

    Results

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………

    All friendly fixtures

  • SUNDAY XI

    Sunday XI

    Captain: Fred Pearman 07921 990977

    Date

    8-Apr
    15-Apr
    22-Apr
    29-Apr

    6-May
    13-May
    20-May
    27-May

    3-Jun
    10-Jun
    17-Jun
    24-Jun

    1-Jul
    8-Jul
    15-Jul
    22-Jul
    29-Jul

    5-Aug
    12-Aug
    19-Aug
    26-Aug

    2-Sep
    9-Sep
    16-Sep
    23-Sep
    30-Sep

    7-Oct

    Opponents



    Charing
    Stone-in-Oxney

    Cobham
    Winchelsea
    Lydd
    Boughton & Eastwell

    Willesborough
    Newenden
    East Sutton
    Offham

    Castle Hill
    Twinstead
    Hollingbourne
    Pembury
    R.Sloan X1

    Newington
    Bells Yew Green
    Shepway Stragglers

    Newington
    Woodchurch
    Egerton
    Linton Park

    Elham Valley
    Stowting

    Venue



    A
    A

    H
    H
    H
    H

    H
    A
    A
    H

    A
    H
    H
    A
    H

    H
    H
    H

    A
    H
    H
    H

    A
    H

    Time



    2:00
    2:00

    2:00
    2:00
    2:00
    2:00

    2:00
    2:00
    2:00
    2:00

    2:00
    1:30
    2:00
    2:00
    11:30

    2:00
    2:00
    2:00

    1:30
    1:30
    1:00
    1:00

    12:30
    12:00

    Results

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………

    All friendly fixtures

  • MIDWEEK XI

    Midweek XI

    Captain: Mark Kokkinos 07555 700923

    Date

    8-Apr
    15-Apr
    22-Apr
    29-Apr

    6-May
    13-May
    20-May
    27-May

    3-Jun
    10-Jun
    17-Jun
    24-Jun

    1-Jul
    8-Jul
    15-Jul
    22-Jul
    29-Jul

    5-Aug
    12-Aug
    19-Aug
    26-Aug

    2-Sep
    9-Sep
    16-Sep
    23-Sep
    30-Sep

    7-Oct

    Opponents





    Linden Park

    Tunbridge Wells Weds
    Warlingham

    Westfield

    Homewood School
    Sandwich
    Linden Park
    Cricket Week

    Hollingbourne
    Stowting

    Flimwell
    The Mote

    Heathfield Park
    Westfield
    Rye


    Venue





    A

    H

    H
    H

    A

    H
    H
    H

    A
    H

    H
    H

    H
    H
    H


    Time





    1:30

    2:00

    2:00
    2:00
    2:00
    2:00

    1:00
    2:00
    2:00

    2:00
    2:00
    2:00
    2:00
    2:00

    1:30
    1:00
    1:00


    Results

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………
    ……………………

    ……………………

    All Friendly Fixtures & Wednesdays Unless Stated